ininal karta eft yapma | ininal kart bakiye sorgulama

Bildiğiniz gibi ininal kart, herhangi bir yaş sınırı olmadan hemen her yerden alışveriş yapmaya olanak sağlıyor. Bu kullanışlı kartı PTT gibi belli başlı noktalardan kolay bir şekilde edinebiliyorsunuz. Edinmiş olduğunuz bu kartı kullanabilmeniz için ise öncelikli olarak ininal karta eft yapma işlemini gerçekleştirmeli ve kartınıza belli bir miktar yüklemelisiniz. Bu yazımızda hem EFT yapma hem de ininal kart bakiye sorgulama işlemlerinden bahsedeceğiz. ininal kart para çekme işlemi ile ilgili merak ettiklerinizi de bulabilirsiniz.

ininal karta eft nasıl yapılır ?

İninal karta eft yapma işlemini adım adım aşağıda bulabilirsiniz. Banka hesabınızdan yada başka birisinin banka hesabından sizlerin ininal kartınıza para gönderebilmesi için bu adımları uygulayabilirsiniz.

  1. İnternet Bankacılığı üzerinden giriş yapılır,
  2. EFT işlemi için gerekli olan banka, şube, kart sahibi ismi ve alıcı hesap no bilgileri girilir.
  3. Göndereceğiniz miktarı belirleyip, onaylayın.

Basit üç adımda kolay bir şekilde ininal karta para yatırma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Para gönderimi tamamlandığında, ininal kart sahibinin paranın kontrolünü ininal kart bakiye sorgulama işlemi ile kontrol etmesi mümkündür. Böylelikle ininal kart para çekme işlemi de gerçekleştirilebilir.

ininal Karta Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İninal kartınızda ne kadar para kaldığını öğrenebilmeniz için ininal kart bakiye sorgulama işlemini yapmanız gerekmektedir. Özellikle de ininal karta eft yapma işlemini gerçekleştirdikten sonra gönderilen miktarın kartınıza geçip geçmediğini kontrol edebilmeniz açısından da sorgulama işlemi gerekli ve önemli olmaktadır. Bunun için ParaMara servisini kullanabilirsiniz.

ininal Kart Para Çekme Nasıl Yapılır?

Pek çok ininal kart kullanıcısı içinde para olan ininal kart için; ininal kart para çekme işleminin gerçekleştirilip, gerçekleştirilemeyeceğini sormaktadır. İninal kart kullanım şartları gereği bu karttan nakit olarak para çekimi yapmanız olanaksızdır. Bu kartta bulunan miktarınızı tıpkı kredi kartı kullanır gibi kullanabilirsiniz ancak nakit olarak çekmeniz mümkün değildir. Bu işlemi ATM’den deneseniz bile olumsuz sonuçlanacaktır. ATM’de para çekme seçeneği çıkmayacaktır. Bu nedenle ininal kartınızı sadece sanal para olarak kullanabileceğinizi dikkate alarak kullanmanız gerekmektedir.

Bir önceki konumuz olan PTT ipç şifresi Nasıl Alınır | PTT ipç şifresi Alma başlıklı makalemizde ptt ipç nedir, ptt ipç şifresi alma ve ptt ipç hesabı açtırma konuları anlatılmaktadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir