Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan kişilerin en çok ihtiyaç duydukları numaralar içinde müşteri numarası gelir. Ziraat Bankası müşteri numarası biraz karmaşık bir konu olduğu için bu konuda bankanın prosedürlerini araştırdık. Hem Ziraat müşteri numarası nedir hem de Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme konularında yeterli bilgiye sahip olmak için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz…

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nedir?

Ziraat Bankası müşteri numarası banka kartınızın ya da kredi kartınızın bağlı olduğu hesabı göstermektedir. Bankanın müşterisi olduğunuz an hesabınıza mutlaka bir numara tayin edilmektedir. Bazı bankalar bu numarayı karta basılı bir şekilde müşterilerine gönderirken, kimi bankalar ise kart üzerine yazmamaktadır. Ziraat Bankkart ve kredi kartlarında müşteri numarası kart üzerinde yazıyor. Ancak Ziraat Bankası müşteri numarası nerde yazar bilmeyen vatandaşlar, bu numarayı öğrenmek için farklı yollar aramaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nerde Yazar?

Ziraat müşteri numarası öğrenme işlemini, kartınız yanınızdaysa kolayca yapabilirsiniz. Bunun için kartın ön tarafında 16 haneli bir sayı bulunur. Bu sayının ilk dördünden sonraki sekiz haneli sayı sizin müşteri numaranızdır.

Örnek: Kartınızın üzerinde basılı olan rakamlar 2222333333334444 olsun. Örnekteki sayıya göre sizin müşteri numaranız 33333333 orta kısımda bulunan bu sayıdır.

Ziraat müşteri numarasının ne olduğunu bilmiyorsanız, bu şekilde kartın üzerinde bulunan sayıya bakarak öğrenebilirsiniz. Şayet kartınızı kaybettiyseniz ya da üzerindeki numaralar okunmayacak kadar silindiyse diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Farklı Yöntemlerle Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Eğer kartınızı bir şekilde kaybettiniz, o halde 5 farklı Ziraat müşteri numarası öğrenme yönteminden birini kullanabilirsiniz. Bunlar; hesap cüzdanı, telefonla arama, İnternet bankacılığını kullanma, şubeye gitme ve IBAN numarasını çözümlemedir. İnternet bankacılığına veya mobil uygulamaya giriş yaptığınızda, “Hesaplarım” bölümünden inceleyebilirsiniz.

Telefonla Ziraat Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası internet bankacılığı müşteri numarası öğrenme işlemi için isterseniz iletişim merkezini arayabilirsiniz. 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralarından birini arayarak, müşteri temsilcisine bağlanabilir ve kartınızın bağlı olduğu hesabın numarasını öğrenebilirsiniz. Vakit kaybetmeden temsilciye bağlanmak isterseniz aşağıdaki işlem adımlarını uygulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri numarası

İnternetten Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

İnternetten müşteri numarasını öğrenmek isteyenler, bankanın resmi web sitesi üzerinden internet şubesine giriş yapmalı ya da uygulamasını indirerek mobil şubeye giriş yapmalıdırlar. Giriş için şifreniz yoksa Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma sayfasına tıklayarak hemen şimdi şifrenizi oluşturabilirsiniz. İnternet bankacılığına ya da mobil şubeye giriş yaptıktan sonra hesap detayları menüsü altından, hesabınızın müşteri numarasını öğrenebilirsiniz.

Yeni Hesap Açtırdığımda Ziraat Bankası Müşteri Numarası Değişir mi?

Aynı bankada birden çok hesabınız olabilir. Vadeli, vadesiz ve yatırım türlerinde yeni hesaplar açmak isteyebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri numarası, yeni hesap açtırdığınızda değişmeyecektir. Çünkü müşteri numarası, size özel tanımlanmış bir numaradır. Sadece hesap numaralarınız farklı olacaktır. İlk açtırdığınız hesaba ilişkin müşteri numaranızı öğrendiğinizde, ikinci hesabınızla ilgili bankacılık işlemlerini de bu numara ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Müşteri Numarası Haricinde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Online Bankacılıkta kartını kaybeden vatandaşların ciddi bir şekilde zarar gördüklerini hep duyarız. Sizde böyle bir olayla karşılaşırsanız, ekonomik açıdan zarar görmeden hemen banka görevlilerini arayarak kartınızı kaybettiğinizi mutlaka bildirmelisiniz. İlaveten kartı iptal etmek istediğinizi söylemenizi tavsiye ederiz.

0850 220 00 00 bankanın sesli yanıt sistemine ait numaradır. Bu numarayı aradığınızda ve 1’i tuşladığınızda kart işlemleri menüsüne ulaşabilirsiniz. İlgili menüden kartınızla ilgili işlem kısıtlaması getirebilir ya da istediğiniz zaman bu kısıtlamaları kaldırabilirsiniz. Kayıp çalıntı kart bildirimleri de 1 nolu menüden yapılmaktadır.

IBAN İle Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat müşteri numarası öğrenme amacıyla şubeye gitmeye vaktiniz yoksa, hesap cüzdanınıza ulaşamıyor ve çağrı merkezini arayamıyorsanız, IBAN’dan da müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunun için Ziraat İbandan Müşteri No Bulma makalesini inceleyebilirsiniz. IBAN numarasını bilenler için hazırladığımız bu makale sayesinde, hesap numaranızı kolayca bulabilirsiniz…

Bankanın mobil uygulamaları, kredi çeşitleri, diğer ürün ve hizmetleri ile ilgili detayları Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme konusunda olduğu gibi ayrıntılı bir şekilde incelemek için bankaya özel oluşturduğumuz kategoriye de göz atabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası müşteri numarası sorgulama işlemlerine dair aklınıza takılan soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz. En kısa sürede sorularınıza geri dönüş sağlanacaktır. Dilerseniz web sitemizi Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz…

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?” Konusu İçin 1 Yorum

  1. Ziraat Bankası müşteri numarasını öğrenmek için kaçı aramalıyım cevabınız için şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir