PTT’den Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik faturası ödemesi yapacak müşteriler bağlı bulundukları bölgeye göre hizmet aldıkları servis sağlayıcılarına ödeme yapmaları gerekmektedir. Pek çok elektrik servis sağlayıcısı farklı alternatif ödeme seçenekleri ile müşterilerinin kolay bir şekilde elektrik faturalarını ödemelerini sağlıyorlar. Peki, PTT de kredi kartı geçiyor mu?

PTT’den Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme Yapılabiliyor mu?

PTT’den kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemi gerçekleştirilemiyor. Ancak PTT kart ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak nakit olarak PTT şubelerinde elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz.

PTT de kredi kartı geçiyor mu diye soran müşteriler için açıklamak gerekirse, özellikle de ADSL ve telefon ödemelerinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu faturalarınız TTnet ADSL veya telefon hizmeti gibi faturalar olduğunda, kredi kartı ile fatura ödeme işlemini sorunsuz bir şekilde PTT şubelerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kart ile Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT’den kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemi gerçekleştirilemiyor ancak eğer bir PTT karta sahipseniz yada posta çeki hesabınız varsa; PTT ATM’lerinden, İnternet Bankacılığından yada bizzat şubeden elektrik faturası da dahil olmak üzere her türlü fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

PTT de kredi kartı geçiyor mu sorusuna cevap olarak, özellikle de internet faturası, telefon faturası gibi Türk Telekom tarafından sağlanan hizmetlerin ödemeleri PTT kredi kartı ile fatura ödeme işlemini gerçekleştirebileceğinizi belirtmeliyiz.

İnternetten PTT Kart ile Fatura Ödeme

Bir diğer kolay ödeme yöntemi olarak, sahip olduğunuz posta çeki hesabınızın online işlemleri menüsünden de elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Bunun için aynı zamanda PTT mobil uygulamasını android uygulama marketinden indirerek kullanabilirsiniz. Böylelikle posta çeki hesabınızda bulunan bakiyeyi, online olarak kolay bir şekilde yönetebilir, elektrik faturası dahil diğer tüm faturalarınızın ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilindiği gibi online ödeme imkanı büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu sayede şubeye ya da ATM’ye kadar gitmenize gerek kalmıyor. Peki, herkes posta çeki hesabına sahip olabiliyor mu? Evet, başvuruda bulunarak isteyen herkes adına çek hesabı açtırabilir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi sahip olmak istiyorsanız: Posta Çeki Hesabı Nasıl Açılır?

PTT’den Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme” Konusu İçin 1 Yorum

  1. öncelikle saygılarımı sunarım. ben engelli bir birey olarak elektirik desteğide alıyorum sorum şu acaba elektirik faturamı ptt atm sinden yatırabilirmiyim cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden tşk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir