PTT Varlık Fonu Nedir ? Varlık Fonu Nasıl Çalışır?

Ptt varlık fonu geçmişimiz Şubat ayında ekonomi haberleri gündemine düşen olaylardan biridir. 5 Şubat ve 6 Şubat tarihlerinde PTT Varlık Fonu ‘na devredilmişti. Böylesine büyük bir şirketin hisseleri neden fona devredildi. Varlık fonu nedir ve nasıl işlemektedir?

PTT Varlık Fonu Nedir ?

Varlık fonu nedir kısaca açıklamak gerekirse; Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi yurt içinde kamuya dair varlıkları ekonomiye geri kazandırmak ve sermaye piyasalarında araç çeşitliliğine katkı sağlamak amaçlı dış kaynakları temin etmek ve büyük ölçekli yatırımlara katılmak, bu fona bağlı alt fonları yönetmek için kurulan şirkettir.

Ptt varlık fonu nedir

Ziraat Bankası Varlık Fonu Devri ve PTT Varlık Fonu Devri

Varlık fonu şirketinin kuruluş sermayesi 50 milyon TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca sermaye ücretinin tamamının Özelleştirme Fonu tarafından karşılanacağı bildirildi. Varlık fonu yönetim kurulu ise en az 5 kişiden oluşmaktadır. Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında, kurumsal yönetim düzenlemelerine uyacak olan varlık fonu şirketi ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını aşağıdaki konu başlıklarında bulabilirsiniz. Hangi sorunun cevabını merak ediyorsanız, üzerine tıklamanız yeterlidir…

Varlık Fonu İle İlgili En Çok Merak Edilenler!

Varlık fonu nedir ?

Varlık fonuna devredilen kurumlar hangileri ?

Türkiye varlık fonu kime ait ?

Ziraat Bankası varlık fonuna devredildi ne demek ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir