PTT Kart Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Müşteri numarası nedir, nasıl öğrenilir ve PTT kart müşteri numarası nerede yazar? Milyonlarca PTT kart kullanıcısının en çok merak ettikleri soruları bu sayfada yanıtladık. Bildiğiniz gibi PTT, yeni nesil banka kartlarıyla ATM’lerden para çekme, yatırma, bakiye sorgulama, para aktarma ve fatura ödeme gibi birçok işlemin yapılmasına imkan tanımaktadır. Eski basım bazı kartlarda PTT kart müşteri no yer almasa da, yeni nesil kartların üzerine basılı halde gelmektedir.

PTT Kart Müşteri Numarası Nedir?

Ptt kart müşteri no, her müşteri için özel olarak tanımlanmış benzersiz kimlik numarasıdır. Özellikle kişilerin internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden güvenli işlem yapabilmeleri için gereklidir. Çünkü internet ve mobil bankacılık girişte Ptt kart müşteri numarası ya da kimlik numarası sorulmaktadır.

Kimlik numarasının girilmesi, güvenlik açısından aynı ağı kullanan yerlerde risk oluşturabiliyor. Bu nedenle okul, internet kafe, havaalanı ve kafeterya gibi ortak ağ bağlantısının kullanıldığı yerlerde Ptt müşteri no ile giriş yapılması tavsiye edilmektedir.

PTT Kart Müşteri No Öğrenme

Ptt müşteri no sorgulama için mobil uygulamayı ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Her iki platformda da hesap bilgileriniz menüsünde müşteri numaranız yazmaktadır. Ancak hesabınızın internet bankacılığı aktif değilse ya da yukarıda belirtildiği gibi ortak ağ kullanan bir yerde hesap güvenliğiniz için kimlik numaranızla giriş yapmak istemiyorsanız, Ptt kart müşteri no öğrenme için diğer yollarını kullanabilirsiniz.

Çağrı Merkezinden PTT Kart Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numaranızı öğrenmek için 444 1 788 numaralı ALO PTT hattını arayabilirsiniz. İlgili numara kurumun çağrı merkezine aittir. Kurumun engelli dostu hizmet hattı ise 0312 309 5913’tür. Peki, telefonla Ptt müşteri no nasıl alınır bunun kısa bir yolu var mıdır?

Ptt kart müşteri no öğrenme için menüden 1 ya da 8 rakamını tuşlayarak, hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. 1 nolu menüden “Posta Çeki Hesabı, Ptt Kart Telefon Bankacılığı Ve Telefon Bankacılığı Şifre İşlemleri” ile ilgili işlemler yapılmaktadır. 8 nolu menüden ise “PTT Hizmetleri Hakkında Bilgi Alma” işlemi yapılmaktadır.

PTT Kart Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Sayfanın başında da belirtildiği gibi müşteri numarası, yeni nesil kartlarda üzerine basılmaktadır. Kartta cvv kodu, hesap numarası, müşteri numarası, son kullanma tarihi ve kart numarası yer almaktadır. Cvv kodu hariç diğer tüm bilgiler kartın ön yüzünde bulunmaktadır. Sadece cvv kodu kartın arka tarafına basılmaktadır. Peki, bu bilgiler içerisinde Ptt kart müşteri numarası hangisi?

Ptt kart müşteri numarası nerede yazar

Yukarıda yeni basım bir banka kartının görüntüsü yer almaktadır. Özellikle son yıllardaki kartlar bu şekilde üretilmektedir. Ptt kart müşteri numarası sol alt köşedeki 11 haneli numaradır. Bu numaranın diğer 8 haneli ve 16 haneli numaralarla karıştırılmaması için sol alt köşedeki sıra dizisi, yani müşteri numarası resimde kırmızı çerçeve ile belirtilmiştir.

Şubelerden PTT Kart Müşteri No Öğrenme

İnternet ve mobil bankacılığa güvenli giriş yapabilmek için en yakın şubeye giderek PTT kart müşteri no sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz. Bunun için gişe görevlilerinden sıra almanız ve nüfus cüzdanınızı ibraz etmeniz yeterli olacaktır. Ancak kart üzerindeki bilgilerinizi kontrol ederek müşteri numaranızı daha zahmetsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tabi kartınız yanınızda yoksa veya numaralar silinmiş ve okuyamıyorsanız, çağrı merkezini arayarak ya da şubelere giderek PTT müşteri no sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Veya PTT kart başvurusu yaparak, yeni bir karta sahip olabilirsiniz.

Müşteri numarası haricinde en merak edilen konulardan biri kart üzerindeki diğer bilgilerdir. Kartınız isminize özel yollanmaktadır. Üzerinde 16 haneli kart numarası yer almaktadır. Orta kısmındaki bu numaranın hemen altında son kullanma tarihi yer almaktadır.

Kart sahibinin ismi ve soy ismi alt bölüme yakın basılmaktadır. Alt kısımda ise 11 haneli PTT kart müşteri no ve 8 haneli hesap numarası bulunmaktadır. PTT Kart Hesap Numarası Nerde Yazıyor konusundan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

PTT müşteri no hakkında merak edilebilecek tüm soruları bu sayfada cevapladık. Fakat aklınıza takılan diğer soruları yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün ürün ve hizmetlerindeki yenilikleri kaçırmak istemiyorsanız, İdpsbanka.org’u takipte kalın! Sitemizi sosyal medyalar üzerinden takibe alabilirsiniz. Böylelikle PTT kart müşteri numarası gibi ürünlerle ilgili tüm ayrıntıları eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

PTT Kart Müşteri Numarası Nerede Yazar?” Konusu İçin 3 Yorum

  1. İpç şifresi nedir hangi numarayı girsem kabul etmiyor yardımcı olurmusunuz

    1. MOBİL PTTBANK UYGULAMASINDA PTTKART NUMARASI XXXX HARFLERİ İLE KAPATILMIŞ OLARAK YAZAR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir