Kuveyt Türk İBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk iban sorgulama işlemi, sizlere herhangi bir banka hesabından para gönderileceği zaman ihtiyaç duyduğunuz bir işlemdir. Kuveyt Türk iban numarası öğrenme için farklı pek çok yöntemi kullanabilirsiniz. Bu sayfada Kuveyt Türk iban no sorgulama yöntemlerinin tamamı yer almaktadır.

Kuveyt Türk iBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk iban sorgulama işlemini en basit bir şekilde hesaplama aracı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplama aracı, bilgisayar ya da akıllı telefon vasıtasıyla faydalanabileceğiniz bir hizmet birimidir.

Hesaplama Aracıyla Kuveyt Türk iBAN Numarası Öğrenme

Kuveyt Türk iban sorgulama için sırasıyla şunları yapmanız yeterli olacaktır:

  • https://www.kuveytturk.com.tr/bireysel/hesaplar/iban-sorgulama linki bankanın resmi hesaplama aracına aittir.
  • Bu link üzerinden sayfaya giriş yaparak, hesap numaranızı ilgili alana yazınız. Hesap numaranızı bilmiyorsanız tıklayınız: Kuveyt Türk hesap numarası kartın neresinde?
  • Ekranda görülen 6 haneli güvenlik kodunu da, yan tarafındaki kutucuğa giriniz.
  • Sorgula butonuna basarak, Kuveyt Türk iban no bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Farklı Yöntemlerle Kuveyt Türk iBAN Sorgulama

Yukarıda bankanın web sitesinde yer alan hesaplama aracıyla Kuveyt Türk iban sorgulama işlemleri anlatılmaktadır. Bunlar haricinde isterseniz, şu yöntemleri de kullanabilirsiniz:

  1. Kuveyttürk iban bilgilerini ATM’lerden öğrenebilirsiniz.
  2. Şubeye giderek hesap bilgilerinizin dokümanını isteyebilirsiniz.
  3. Hesap cüzdanınızdan öğrenebilirsiniz.
  4. Akıllı telefonunuza bankanın mobil uygulamasını indirebilirsiniz.
  5. Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
  6. İnternet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

İnternetten Kuveyt Türk iBAN Öğrenme

https://www.kuveytturk.com.tr/ linkine tıklayarak, sağ üst köşede yer alan internet şubeye giriş yapabilirsiniz. Bunun “Bireysel” butonuna tıklamanız ve açılan önemli bilgilendirme sayfasına “Tamam” diyerek devam etmeniz gerekmektedir. Hemen ardından Müşteri No ya da TC Kimlik No ve internet bankacılığı giriş şifresi bilgilerinizi girerek, “Devam” butonuna basınız. Menüden “Hesaplarım” kısmına basınız ve Kuveyt Türk iban öğrenmeye çalıştığınız hesabın detaylarına girerek bilgilerinizi görebilirsiniz.

Giriş için şifreniz yoksa şu sayfadan yardım alabilirsiniz: Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akıllı telefonunuza bankanın mobil uygulamasını indirerek de, Kuveyt Türk iban sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Fakat internet bankacılığı kullanmıyorsanız, Kuveyt Türk iban numarası öğrenme için diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Diğer Yöntemlerle Kuveyt Türk iBAN No Sorgulama

Hesaplama aracı, internet bankacılığı ve mobil uygulama dışında Kuveyt Türk iban öğrenme için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ülkemiz vatandaşları için müşteri hizmetleri numarası 444 0 123’tür. Yurt dışındaki müşteriler ise +90 444 0 123’ü aramalıdır. Kuveyt Türk iban no öğrenme için temsilciye bağlanabilirsiniz. Ancak sırasıyla 3/2/4 tuşlarına basarak kendinizde sesli yanıt sistemiyle bilgi edinebilirsiniz.

Yine aynı şekilde bankanın ATM’lerinden, şubelerinden ve hesap açılışında tarafınıza verilen hesap cüzdanından da IBAN bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Peki, Kuveyt Türk iban numarası kartın üzerinde yazar mı?

Kuveyt Türk iBAN Numarası Nerede Yazar?

Kuveyttürk iban no banka hesabınıza ait olarak kullanmış olduğunuz kartın üzerinde yazmamaktadır. Kart üzerinde aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi 16 haneli kart numarası yazmaktadır. Bu nedenle Kuveyt Türk iban numarası öğrenme için diğer yöntemleri kullanmanız gerekmektedir.

Kuveyt Türk iban sorgulama öğrenme

Kuveyt Türk katılım bankası kiralık kasa ve benzeri hizmetlerde vermektedir. Bankanın diğer hizmetleri hakkında bilgi almak için ilgili kategoriyi inceleyebilirsiniz…

Kuveyt Türk iBAN Sorgulama için Sorularınız Varsa:

Bu yazımızda bankanın müşterileri tarafından en çok sorulan soruları, Kuveyt Türk iban sorgulama yollarını ve internetten Kuveyt Türk hesap numarası öğrenme yöntemlerini cevapladık. Kuveyttürk iban sorgulama konusunda farklı sorularınız ve sorunlar var ise aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir