Kredi Notuna Bakmayan Bankalar 2017

Sicilim bozuk hangi banka kredi verir diye sorgulayan vatandaşlarımızın sayısı giderek çoğalmakta. Çünkü günümüzde pek çok insan nakit ihtiyacından dolayı bankaların yolunu tutuyor ve ihtiyaç, taşıt veya konut kredisi çekmek için çeşitli kurumlara başvurularda bulunuyor. Buna rağmen çoğunluk başarısız oluyor ve kredi notuna bakmayan bankalar arayışına giriyor. Bu noktada ön plana ise kredi notu çıkıyor çünkü neredeyse hiçbir banka kötü kredi notu/puanı olan müşterilere nakit para temin etmek istemiyor.

Geri ödeme vakti geldiğinde kendisini garanti altına almak isteyen bankalar, müşterilerinin kredi notunu bir sıralama aracı olarak kullanırken, insanlar da kolay kredi veren bankalar 2017 listelerinde kredi notuna bakmayan bankaları aramaya koyuluyor. Peki, sicilim bozuk hangi banka kredi verir diye mi düşünüyorsunuz? Öncelikle bakmanız gereken birkaç seçenek var.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar 2017

Kredi notuna hiçbir şekilde bakmayan banka yok demek doğru olmayan bir ifadedir fakat yine de, kredi notuna rağmen esneme yapan veya farklı şartlar sunarak yine kolay kredi veren bankalar mevcut. Bu bankalar genellikle yeni açılan, sektöre yeni giren ve adını duyurmak isteyenler oluyor.

Fibabank

Kredi notuna bakmayan bankalar listesinde Fibabank’ı örnek gösterebiliriz. Fibabank’a telefon, şube veya internet yoluyla başvurarak kredi şansınızı deneyebilirsiniz. Tabii her ne kadar kolay kredi veren bankalar arasında yer alsa da, Fibabank veya diğer esnek bankalar da belli şartlar istiyorlar. Notunuz düşük olmasına rağmen kredi alacaksanız, büyük ihtimalle en azından bir kefil göstermeniz gerekecek. Bir diğer yöntem ise ipotek göstermek. Kötü kredi notuyla nakit para çekecekseniz, üzerinizde bulunan taşınmaz malları ipotek göstermeniz gerekebilir. Dolayısıyla, sicilim bozuk hangi banka kredi verir sorunuza bu şekilde cevap verebiliriz.

Faktoring Şirketleri

Buna rağmen, eğer bankalar aracılığıyla kredi çekemiyorsanız, ikinci bir seçenek olarak faktoring şirketlerine başvurabilirsiniz. BDDK bünyesinde olan ve senet ile kredi sağlayan faktoring firmaları, satıcı firmaya ödemeyi kendileri yapar ve daha sonra siz de onlara ödeme yaparsınız. Tabii bankadan doğrudan alınan kredi kadar avantajlı değildir. Ancak kredi notuna bakmayan bankalar için alternatif bir seçenek arayanlar aşağıdaki adresten faktoring şirketlerini inceleyebilirler…

Faktoring şirketleri: https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Faktoring/Faktoring.aspx

Danışmanlık Firmaları

Kolay kredi veren bankalar 2017 listesinde üçüncü bir seçenek ise danışmanlık firmaları diyebiliriz. Danışmanlık firmaları, bankaların kara listesinde olan ve kredi notu kötü olan müşterilere senet ile kredi çekimi gerçekleştirir. Tabii ki faiz oranları, bankalarla kıyaslandığında çok daha fazladır ama dediğimiz gibi son çaredir. Sicilim bozuk hangi banka kredi verir konusuna eklenen bir kurum ya da kuruluş olup olmadığını takip etmelisiniz. Güncellemeleri kaçırmak istemiyorsanız bankacılık işlemleri sitesi olan İdpsbanka.org’u sosyal medyalarda beğenebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir