Kredi Gecikmem Var Kredi Alabilir Miyim?Bankacılık İşlemleri

Günümüzde birçok kişinin bankalardan kredi alamamasının nedeni, bankalardan önceki çektiği kredileri düzenli olarak ödememesidir. Bankaların kredi verme konusundaki esas kısasları da bu olmaktadır. Bu tarz düzensiz ödemeleri yapan kişilerin de en çok merak ettiği sorulardan birisi, ‘ Kredi gecikmem var kredi alabilir miyim ?‘ sorusudur.

Kredi Gecikmem Var Kredi Alabilir Miyim?

Geciktirdiğiniz her ödemede bilindiği üzere bankalar sizlerin kredi notunuzu düşürmektedir. Bankalar, bankacılık işlemleri çerçevesinde bu kredi notlarına belli bir sınır koymaktadır. Bankaların kredi notları 0 ile 1900 puan arasında değişmektedir. Kredi notunuz tehlikeli sınırlarda ise bankalardan hiçbir şekilde kredi alamamaktasınız. Peki, kredi gecikmem var kredi alabilir miyim, bu konuda kredi notunu incelemeyen banka var mı?

Kredi Notuna Bakmayan Banka Var mı?

Kredi notuna bakmayan bankalar 2017 yılına özel yaptığımız araştırma sonrasında sizler için Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileri? Yazısını yayınladık. Bank görseline tıklayarak, uzman tarafından kaleme alınan yazıya ulaşabilirsiniz…

kredi notuna bakmayan bankalar hangileri

Kredi Gecikmem Var Diyenlere Son Bir Not!

Bu kredi notları tüm bankalar tarafından ortaktır. Yani bir bankadan çektiğiniz kredi sonucu kredi notunuz düşüyorsa, bu durum diğer bankalarla olan ilişkinizi de etkiler. Çünkü Kredi Kayıt Bürosu tüm bankalar için ortak olarak çalışmaktadır. Kredi başvurularında banka ilk olarak sizlerin kredi notunuzu sorguladığı için, kredi gecikmem var kredi alabilir miyim diyenlere kolaylıkla kredi kullandırmamaktadır. Ancak geciktirme oranı çok fazla olmayan ve kredi notu ortalama düzeyde olan kişiler için tekrardan kredi çekebilmek daha mümkündür.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ile ilgili tüm detayları öğrenmek için bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir