Akbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İhtiyaç anına göre hızlı ve pratik bir şekilde Akbank hesap bakiye sorgulaması yapmak önemli bir işlemdir. İster ATM’ye giderek, isterseniz de internetten Akbank bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Şubeden yapılan bakiye sorgulamalarında talep edilirse hesap dökümü de alınabilir. Evden çıkmadan veya şubeye gitmeden işlem yapmak isteyen müşteriler cep telefonları ve tabletleri üzerinde de bilgi alabilirler.

Akbank Bakiye Sorgulama Yöntemleri

Banka kullanıcıları harcama, ödeme ve yatırım durumlarında anlık ve güncel olarak banka bakiyelerini sorgulamak isterler. Akbank’ın müşterilerine sunduğu 6 farklı kanal ile hesabınızda ne kadar para kaldığını öğrenebilirsiniz.

Akbank bakiye sorgulama için kullanabileceğiniz kanallar şunlardır:

  • Çağrı merkezi
  • SMS bankacılığı
  • Akbank ATM’leri
  • Şubeler
  • Akbank mobil uygulaması
  • Bankanın resmi sitesi üzerinden internet bankacılığı

Çağrı Merkezinden Akbank Bakiye Sorgulama Adımları

Hesap bakiyesi, cep telefonları üzerinden müşteri hizmetleri aranarak öğrenilebilir. 0850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralı Akbank çağrı merkezlerinden sorgulama işlemi gerçekleştirilir. Çağrı merkezini aradıktan sonra sesli yanıt sistemi çıkar. Sesli yanıt sistemi sayesinde müşteriler menüler arasından gezinmeden ve tuşlama yapmadan Akbank bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirebilirler.

Sesli yanıt sisteminde yapılmak istenilen işlem birkaç basit kelimeyle söylendikten sonra müşteri numarası veya kart numarası veya TC kimlik numarası ve kart şifresi tuşlandıktan sonra hızlı ve pratik bir şekilde işlem tamamlanır. Sesli yanıt sistemi sayesinde müşteri temsilcisine bağlanmadan Akbank NEO kart bakiye sorgulama ya da hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapılabilir.

Akbank SMS ile Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

SMS bankacılığı sayesinde 4425 numaralı hizmet hattından 7/24 hizmet alınabilir. Akbank SMS ile bakiye sorgulama işlemi için 4425’e BAKIYE yazılarak SMS gönderilir. Kredi kartı bakiyesini sorgulamak için BAKIYE yazılıp boşluk bırakılır ve kredi kartının son 4 hanesi girilir. Gelen mesajlar ile güncel bakiyeler öğrenilir. NEO Kart bakiye sorgulama için NEO BİLGİ boşluk kartın 4 son hanesi yazılır. Ücretlendirme oranları, GSM operatörlerinden ilgili tarife üzerinden 1 SMS ücreti olarak sağlanır.

İnternetten Hesap Bakiyesi Öğrenme

Banka kullanıcıları harcama, ödeme ve yatırım durumlarında anlık ve güncel olarak hesap bakiyelerini öğrenmek için internet bankacılığını kullanabilirler. Akbank.com.tr üzerinden bireysel ve kurumsal müşteriler giriş yapabilirler. Müşteri numarası veya TC kimlik numarası ve şifreyle bireysel müşteriler giriş yapabilirler. Şifresi olmayan müşteriler ise şifre al kısmından 4 adımda şifre edinebilirler. İnternet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra HESAPLAR sayfasında tüm bakiyeler görüntülenir.

SIM kart değişikliğinden sonra internet şubeye girişte sorun yaşıyorsanız tıklayın: Akbank Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Mobil Uygulamayla Akbank Bakiye Öğrenme

Akıllı cep telefonlarına indirilen mobil uygulama ile Akbank bakiye sorgulama işlemi yapılabilir. Mobil yazılıp 4425’ SMS gönderildikten sonra cep telefonuna bir link gelir. Bu link kullanılarak Akbank mobil uygulaması cep telefonuna indirilir. Bu işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Ayrıca Apple Store/Google Play Store ya da Akbank’ın resmi sitesi üzerinden uygulama indirilebilir.

Uygulamaya giriş yapmak için iki farklı yöntem vardır; müşteri numarası ve internet bankacılığı için de kullanılan şifreyle veya kredi kartı ve pin ile Akbank mobile giriş yapılabilir. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ana sayfada müşteriye ait hesapların bakiyeleri görüntülenir. Ayrıca;

  • Para transfer işlemleri,
  • Kredi başvuru işlemleri
  • Kredi kartı başvuru işlemleri,
  • Fatura ödemeleri işlemleri gibi sayısız işlemde uygulama üzerinden şubeye gitmeye gerek kalmadan yapılabilir.

ATM Üzerinden Akbank Bakiye Sorgulama

Akbank hesap bakiye sorgulama işleminde bankanın tüm ATM’lerini kullanabilirsiniz. Kolaylıkla bulunabilen, Akbank bankamatiklerinden kartı yerleştirilip, karta ait 4 haneli şifre girildikten sonra ekranda menü açılır. Bu menüde kartınıza tanımlanmış olan hesap numaranız, IBAN’ınız, hesap bakiyeniz ve Artı Para bakiyeniz görüntülenir. Diğer hesaplarınızın bakiyelerini “Hesap İşlemleri” menüsünden seçim yaparak öğrenebilirsiniz.

Müşteri istediği durumlarda makbuzla hesap bakiyesi bilgisini anında yazdırabilir. Bunun için sırasıyla Ana Menü> Sonraki Sayfa> Hesap İşlemleri> Makbuz Yazdırma tuşlarına basılmalıdır. Ayrıca ATM’lerde havale, EFT, kredi kartı borcu ve fatura ödeme gibi pek çok işlem yapılabilir.

Ürün ve Hizmet Ücretleri

Bankadan talep edilen geçmişe yönelik 1 yıldan daha eski ekstrelerde sayfa başına 5 lira ücret alınmaktadır. 1 yıla kadar olan ekstreler ücretsiz verilmektedir. Ayrıca mevduat hesaplarına ait aylık özetlerin posta ile gelmesi talep edilirse, 3 lira işlem ücreti tahsil edilir.

Müşteriler genellikle Akbank bakiye sorgulama veya limit öğrenme gibi işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmek için mesaj ya da sesli yanıt sistemini tercih ediyorlar. Sesli yanıt sistemiyle kredi kartı limit arttırma, kart şifre işlemleri, borç ödeme, kredi kartı hesap kesim tarihi sorgulama ya da değişiklik talebi, kredi kartı güncel borç bilgilerini öğrenme ve dönem içi harcamaların kontrolü de yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir