19 Mayıs 2020 Salı Günü Bankalar Açık Olacak mı?

16 Mayıs’ta başlayan ve 19 Mayıs’ta son bulacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili Türkiye Bankalar Birliği açıklama yaptı. Açıklamaya göre 19 Mayıs 2020 Salı günü bankalar açık olacak mı? Hangi illerde bankacılık faaliyetleri devam edecek? Özellikle nüfus yoğunluğu sebebiyle İstanbul, İzmir ve Ankara’da vatandaşlar, bankacılık işlemlerini sürdürebilmek için bu soruların yanıtlarını merak ediyor!

19 Mayıs 2020 Salı Günü Bankalar Açık Olacak mı?

19 Mayıs 2020 Salı günü resmi tatil (Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı) olduğu için bankalar kapalı olacak. Kısıtlamalı sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde bankalar çalışmaya devam edebiliyor. Ancak 19 Mayıs resmi tatil günlerimizden biri olduğu için bu tarihte tüm yurttaki bankalar kapalı olacak. Bu konuda İç İşleri Bakanlığı, belirtilen tarihte kısıtlama kapsamındaki İstanbul, İzmir, Ankara, Manisa, Balıkesir, Kayseri, Bursa, Sakarya, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Samsun, Van ve Zonguldak’taki vatandaşların bankacılık işlemlerini şube dışı kanalları kullanarak yapabileceklerini açıkladı.

Açıklamada şunlarda yer aldı: “Edimlerinin yerine getirilmesinin son günü 18 Mayıs olan müşterilerin ise edimlerinin 20 Mayıs’a ötelenmesi hususunda üyelere tavsiyede bulunulmuştur. Üyelerden, kararda yer alan 15 ilde yerleşik müşterilerin 18 Mayıs tarihli edimlere ilişkin TBB Risk Merkezi’ne bildirimlerinin Risk Merkezi Genelgesi’nin Mücbir Haller Uygulamasına göre yapılması istenmiştir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir